Jak przewozić i transportować rośliny

W domach większości z nas znajdują się rozmaite kwiaty. Przeprowadzając się, najczęściej chcemy zabrać je ze sobą. Pojawia się jednak pytanie jak przewozić rośliny, aby podczas transportu nie uległy uszkodzeniu.

Decydując się na transport roślin, potted-plant-1029039_640warto poradzić sobie pracowników firmy przeprowadzkowej. Podpowiedzą oni, w jaki sposób zabezpieczyć rośliny, aby nic złego się z nimi nie stało. Poniżej prezentujemy jednak garść skróconych porad, które pomogą przynajmniej zorientować się w transporcie kwiatów. Warto o nich pamiętać i przygotować rośliny samodzielnie do transportu szczególnie jeśli chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy i czasu – robiąc to samodzielnie a nie zlecając pracownikom firmy transportowej.

O czym trzeba pamiętać przygotowując rośliny do transportu:

Przede wszystkim trzeba rośliny umieścić w kartonie. Dzięki temu nie będą przemieszczały się w samochodzie podczas jazdy.

bonsai-1171548_640Zabezpieczyć trzeba doniczkę, aby nie wysypywała się ziemia. Najlepiej wstawić doniczkę w sporej wielkości foliowy worek, a następnie delikatnie zawiązać wokół pnia. To najprostszy sposób zapobiegający wysypywaniu się ziemi podczas transportu. Można również na ziemię położyć folię i przykleić ją do około taśmą. Generalnie folia jest najskuteczniejsza gdyż nie brudzi się i dodatkowo nie przepuszcza wody.

Pamiętać trzeba, aby przed przeprowadzką nie podlewać roślin. Ziemia powinna być sucha. W przeciwnym razie podczas przenoszenia i przewożenia kwiatów z doniczki może wyciekać woda.

plant-994367_640Jeśli roślina jest wyższa lub nie posiada sztywnego pnia, warto wbić w ziemię do okoła rośli minimum 4 kije – można wokół nich rozwinąć folię bąbelkową czy dowolną inną – chodzi o zabezpieczenie rośli przez uszkodzeniami wywołanymi przez inne pakunki. Naturalnie większość firm zabezpiecza każdy z osobną, ale jednak przezorny człowiek dwa razy ubezpieczony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s