Wybór kartonu do przeprowadzki

Karton to największy przyjaciel osoby, która planuje przeprowadzkę. Jest to po prostu znakomity sposób na zapakowanie i przewiezienie rzeczy, ponieważ dostajemy bardzo wygodna formę, która dodatkowo zapewnia nam trochę bezpieczeństwa. Najlepiej jest wybierać kartony specjalnie wzmacniane i jeśli jest taka możliwość, zaopatrywać się w specjalne kartony przygotowywane m.in. na potrzeby przeprowadzek. Są one u nas bardzo mało popularne, ale niektóre firmy jak tiptoptrans.pl mają je w swojej ofercie.

kartony spod sklepuŚwietną alternatywą dla zakupu kartonów jest pozyskanie ich ze sklepu pod naszym miejscem zamieszkania, sklepy wszystko w co się zaopatrują przywożą w kartonach, które potem trzeba utylizować co jest kosztowne dla sklepów. Z przyjemnością odłożą dla nas tyle kartonów ile potrzebujemy a my nic za nie, nie zapłacimy.

Jeśli dołożymy do tego jeszcze odrobinę folii bąbelkowej, pakowanie jest po prostu idealne. Co ciekawe, ilość  kartonów, jakie będą potrzebne do przeprowadzki, można stosunkowo łatwo oszacować.

Dwupokojowe mieszkanie

to około dwudziesty kartonów o wymiarach 550x350x350. Taka informacja jest potrzebna dla celów praktycznych, ale także na potrzeby wyceny całego przedsięwzięcia. Pakowanie do kartonów to też okazja, by zdecydować, czy dane rzeczy naprawdę nam są potrzebne. Jeśli czegoś bardzo nie będzie się nam chciało pakować, jest to mało ważne i można wyrzucić.

Jednopokojowe mieszkanie

można zmieścić do około 12 kartonów o wymiarach standardowych 550x350x350. Warto zwrócić uwage na to że sama kuchnia to około 5 do 6 takich kartonów. Tak duża ilość kartonów przypadających na tylko jedno pomieszczenie wynika z niepakowności przedmiotów kuchennych. Garnki i patelnie a także słoiki zajmują objętościowo bardo dużo miejsca ze względu na swoje nieregularne kształty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s